Katės ir "reikaliukų" atlikimas ne vietoje

Ant baldų katės gali pradėti sysioti dėl kelių priežasčių:

1. Dažniausiai - dėl hormonų. Kitaip sakant, jos irgi žymi teritoriją, nes gamta šaukia. Čia padeda kergimas arba sterilizavimas.2. Psichologiniai dalykai. Čia jau su kiekviena kate reikia žiūrėt individualiai. Gal ji stresuoja? Dažnas rėkimas (o tuo labiau snukio murkdymas ir mušimas per užpakalį) sukelia tikrai didelį stresą ir priešingą reakciją. Beje, paaiškinsiu kaip katės supranta nosies kišima į sysiukus (čia mums, žmonėms, yra bjauru ir smirda, o katėms tai normalus dalykas - apuostyti svetimus sysius, nes tai gali būti žinutė (SMS) nuo kito gyvūno). Taigi, kai jūs ją sumurkdote, katė supranta: "Ooo, tai yra vieta kur aš pasysiojau - chmm, aš ir pati tai žinau", o dar kai pykdami nunešate ją į jos WC, katė supranta: "oi, šeimininkas pyksta, vadinasi čia TIKRAI negalima daryti". O dar jei tuo metu ant jos rėkiate, katė pasimeta, nes nebesuvokia kas yra gerai, o kas blogai.3. Katė nėra baudžiama jai padarius ant lovos. Vadinasi viskas OK, ant lovos juk gerai: minkšta, sysiukas nubėga į patalynę, kojyčių nesušlapina. Liuks!

Mano patirtis (nesakau 100 proc., kad ji teisinga, bet man padėjo): kadangi pas mane kačiu yra daug, jos pastoviai konkuruoja dėl "vyriausios gaujoje" statuso. Buvo daug problemų (tame tarpe ir sysiojimai visur), kol aš visoms neišaiškinau, kad vyriausia gaujoje esu AŠ ir tik AŠ.

Kaip tai yra aiškinama (iš karto perspėju, kad atrodys labai juokinga, bet patikėkit, nerealiai veiksminga).

Pamatę, kad katė daro kažką tokio, kas jums nepatinka (sysiojimai, šnypštimai, kandžiojimai ir pan.) jūs:

1. paimate katę už kupros (taip kaip katė ima mažą kačiuką),

2. pakeliate ir ....

3. šnypšdami ant jos (nors pirmus kartus bus labai juokinga, tačiau tuo metu jus turite tai ir GALVOTI, t.y., savo šnypštimu pasakyti: "ką tu sau leidi? Čia AŠ pagrindinė ir tik AŠ turiu teisę tai daryti),

4. pirštais staigiais judesiais trenkiate jai per snukutį (nereikia labai skaudžiai), judesiai turi būti panašūs į tuos, kaip katės tarpusavyje mušasi (TIK BŪTINAI PER SNUKĮ!),

5. nenuleisdami žvilgsnio piktai į ją žiūrite VISĄ LAIKĄ,

6. jei išlaikyti sunku, katę prispaudžiate prie žemės (nepaleisdami), pamurkdote į žemę (tuo pačiu pasitaisydami sau patogiai suėmimą) ir vėl pakeliate,

7. taip pat jūs ją apspjaudykite (laukiniai katinai kai pjaunasi - gąsdina šnypštimu ir tuo metu labai stipriai spjaudosi. Naminiai to beveik nebedaro, bet genetinė atmintis veikia),

8. tai yra daroma iki tol, kol katė JUMS NEBEPRIEŠTARAUS, tai yra: ji neberėks atgal, nebešnypš ir nuleis žvilgsnį (galite labai nustebti, nes daugelis kačių pasistengs kaip reikiant pasikolioti su jumis - JOKIU BŪDU nenusileiskite),

9. ir svarbiausias dalykas: nepaleisdami katės, jus turite jos susysiotą vietą papurkšti savo kvepalais, dezodorantu, ar ant tos vietos demonstratyviai numesti savo dėvėtą maikę, kojines (labiausiai tinka drabužiai iš sporto salės), ar kažką, kas kvepia jumis. Tai yra, jūs turite PERŽYMĖTI savo kvapu tą vietą. Ir katė turi tai matyti!

10. po to jūs numetate katę į šoną (nereikia jos šveisti taip, kad ji susižeistų) ir su ja "nebendraujate" tol, kol katė NEATEIS pas jus PATI (jei tai bus vakaras, netgi neduokite jai vakare ėsti).

Patikėkit manimi, juokiausi iki ašarų, kai perskaičiau pati šitą teoriją, po to juokėsi mano vyras, kai aš tai dariau pirmą kartą (oi, kaip aš tada ant jo užstaugiau, kad eitų į kitą kambarį...). Taip pat labai nustebau gavus tokį pat piktą atkirtį ir iš savo katės.
Vienžo, mes pasikoliojom, tačiau viskas išsiprendė iš karto. Kelioms naglesnėms katėms reikėjo dar po 1-2 kartus pakartoti, kas čia pagrindinis. Dabar jei aš sėdėdama prie kompiuterio pamatau, kad katės daro kažką, kas man nepatinka, užtenka man tik šnypštelėti - ir katės neša muilą pas mane, tipo: "oi šefas, atsiprašau, aš čia tik šiaip biškį, netyčia... "

Beje dar biškį off topic. Kai aš išaiškinau savo gaujai, kad aš čia esu pagrindinė, dingo visos problemos su nagų karpymu, ausų valymu, skiepijimu ar kitomis nemaloniomis ir kartais skausmingomis procedūromis. Jei gaujos vadas tai daro - vadinasi taip reikia.
Mano katės netgi negimdo, jei manęs nėra namie. Net juokingai būna: atrodo, kad užspaudusios laikė iki mano grįžimo. Ne vieną kartą buvo: aš grįžtu, aunuosi batus, atlekia katė ir rėkdama "vedasi mane" į savo guolį, tada gulasi ir prasideda sąrėmiai. Tokiais atvejais jau nebegali net į tualetą nueit, nes griebia už pirmo pasitaikiusio kačiuko ir varo is paskos.

Taip pat mano katės reaguoja ir į mūsų vaiką. Pagarbiai :)

Straipsnis paskelbtas iš Vetvila.
Skelbiamą informaciją ir nuotraukas galima naudoti tik su aktyvia nuoroda į šį puslapį.